פוסט זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות וטורים

KC קרלסון

מאת KC קרלסון

נושאי יום השנה לקומיקס מסתכנים בסיכון להיות משעמם קטלני. או שהם מלאים במנפיסת ידיים של חברות או “היי, אנחנו לא גדולים?!” או מצביע גנרי בעצב של כמה זמן עבר בגלל יום השנה האחרון המשעמם.

חגיגת יום השנה 75 של מארוול

זו הסיבה שאני שמח מאוד לדווח כי חגיגת יום השנה ה -75 של מארוול היא אף אחת מהדברים האלה. אם כבר לא הרמת את זה, פספסת את אחד הקומיקסים הטובים ביותר של גיליון יחיד של השנה. עם זאת, לא מאוחר למצוא את זה, מכיוון שזה היה רק ​​כמה שבועות. ואם אתה לא רואה את זה על המדפים – בקש את זה!

הסיפור הראשון בגיליון הוא “יום השנה” של ג’יימס רובינסון וכריס סמני, שלוקח הצצה יחידה מעוררת-פנל סביב היקום מארוול ברגע המדויק בו ריד ריצ’רדס ושלושת חבריו מתפוצצים לחלל ונתגשים בשוגג חדש גוֹרָל. זה סיפור פתיחה נהדר להביא אותנו למצב רוח יום נישואין, אם כי עלי לציין שכמה אנשים של המשכיות מארוול הארדקור עשויים לפוצץ אטם על תקופות יחסית וגילאים של חלק מהאנשים שאנו מסתכלים עליהם. אני שוקל בצד של כמה חיוני לכלול כמה מהדמויות האחרונות (והפופולריות מאוד). הם גם משמשים להזכיר לנו שסיפורי סיפורי קומיקס מודרניים אינם רק נקודה בקו (זמן) אלא קשת מתרחבת.

קפטן אמריקה מאת סטן לי וברוס טים

כמה מאיתנו אנשים קשישים זוכרים את “קפטן אמריקה מסכל את נקמת הבוגד” כדפי הטקסט שנכתבו על ידי סטן לי מ -1941 קפטן אמריקה קומיקס מס ‘2, כי [התברר כי עבודתו הראשונה של סטן שפורסמה. ובכן, המפיק/אנימטור/האנימטור המדהים ברוס טים לקח את שני דפי הטקסט האלה ולבסוף (רק 73 שנים אחר כך) המחיש אותם כסיפור מלא בן שמונה עמודים. בנוסף, סטן חזר לסייע בתהליך הפיכת חתיכת פרוזה ליצירת מופת מודרנית מאוירת! (כמו שסטן כנראה היה מנסח את זה.) למען האמת, לא הייתה צורך בעבודה נוספת, אבל זה תמיד פינוק לראות “סיפורים אבודים” שנולדו מחדש מחדש!

הבא הוא משהו חדש שחוגג את העבר. בריאן מיכאל בנדיס ומייקל גאידוס תחייה מחדש את סדרת הכינוי הפופולרית שלהם ואת דמותה של ג’סיקה ג’ונס כאשר קשישה מבקשת מג’סיקה עזרה באיתור חבר זקן מאוד – כבאי שהציל את חייה לפני 75 שנה במהלך הופעה מוקדמת של הלפיד האנושי המקורי. בתמיכת S.H.I.E.L.D. הונצ’ו מריה היל, ג’סיקה יוצרת סיום מרוצה, ו – אפילו יותר טוב – מבינה שהגיע הזמן לחזור לעבודה. אז זה לא רק סיפור יום נישואין, אלא (בתקווה) קפיצה להרפתקאות כינוי חדשות! כל הכבוד, אדונים!

ספיידרמן מאת טום דה פלקו וסטן גולדברג

“-אותו ילד פרקר!”, במבט ראשון, נראה סיפור יום נישואין קטן של ספיידרמן של טום דה פלקו וסטן גולדברג, אבל יש הרבה יותר מאחורי הקרדיטים. גולדברג ידוע יותר כאמן פופולרי הן עבור ארצ’י קומיקס והן של ספרי העשרה של מארוול (מילי הדוגמנית, פטסי ווקר, קתי הטורנדו המתבגר). הוא היה קשור למארוול מכיוון שתור הזהב כאמן וגם צבעוני. הטענה ה”סודית “שלו לתהילה היא שהוא האיש שפיתח את תוכניות הצבע עבור רבים מהגיבורים הקלאסיים של סילבר סילבר מארוול, כולל ארבעת הנפלאים, ספיידרמן והולק. הרבה יותר נוקב, זה אולי גם אחד מסיפורי הקומיקס האחרונים שלו, שכן גולדברג נפטר באוגוסט בגיל 82. איזה מקצוע ומורשת מדהימה!

הנושא האחד שלי בנושא זה הוא ששמו של גולדברג לא היה פנים נועזות יחד עם הכישרונות העיקריים האחרים של מארוול בעמוד “In Memorium” הסגור. אני לא בדיוק בטוח מה היו הקריטריונים להבחנה ההיא, אבל זה בטוח נראה שאם שום דבר אחר, התפוקה המדהימה שלו ונאמנותו ארוכת שנים היו צריכים להיות הרבה יותר גורם מכריע.

הסיפור האחרון של הנושא מאחד את וולברין עם אחד מיוצריו המשותפים, כאשר הסופר לן ווין עם האמן פול גולסי מציג סיפור של וולברין ממש שלוקח “הליכה” דרך עברו שלו במהלך הצ’ק-זמן. זה משמש גם סקירה/תואר לדמות שנפטרה לאחרונה (או שהוא?).

שאר הספר כולל כמה קטעי טקסט (על דמויות של תור הזהב הנשכחות, שושלת הגיבורים השחורים של מארוול, וכיצד מארוול משקפת את העולם האמיתי) כמו גם מה שמתגלה כחומר מצחיק המקומם והנפילה ביותר בספר. “מארוול קומיקס שמעולם לא עשינו” היה סיעור מוחות על ידי בריאן מייקל בנדיס, ואויר על ידי מאורות כמו ביל סיינקביץ ‘, קווין מגווייר, מייק דהודו, אלן דייוויס ומארק פארמר, פרנצ’סקו פרנקווילה, שרה פיצ’לי, מאריס וויקס, ג’ו קווינונס ועוד. העמודים כוללים (ובואו נראה אם ​​אוכל לעשות זאת מבלי להרוס את הבדיחות) קרוסאובר של הדמויות המורשות של מארוול, גיבורי קיד שגדלו כולם, צוות נוקמים חדש ספציפי לעיר, פרודיה קומית רומנטית הכוללת בעיקר דמויות שאינן אנושיות, עטיפת אקס-מן שפותחה על ידי אוהדי X-Men-Men יתר , Groot – עם עיסוק חדש ומציג את אחד המלים הגרועים ביותר בקומיקס המודרני.

לא היה לי כיף לקרוא ספר קומיקס מזה זמן רב. אתה באמת צריך לבדוק את חגיגת יום השנה ה -75 של מארוול בזמן שאתה עדיין יכול.

__________________________________

KC Carlson Sez: כותרת הטור הזה מושר למנגינה של רגע קלאסי של פלינטסטונס.

לא בטוח איזה יום השנה של מארוול צריך לסיים עם הפלינסטונים, אבל אני אוהב את הג’ינגל, ומארוול הייתה אחת מפרסומי הקומיקס הרבים שפרסמו את הקומיקס של פלינטונס לאורך השנים – ואחת הריצות הטובות ביותר!

Leave a Reply

Your email address will not be published.