פוסט זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות וטורים

רוברט גרינברגר

מאת רוברט גרינברגר

יקום מארוול מאת כריס קלרמונט

השם כריס קלרמונט נשאר שם נרדף ל- X-Men Uncanny למרות שעבר די הרבה זמן בהתחשב בכך שהוא היה רוח האפוטרופוס שלהם. הוא כותב לעיתים רחוקות בימים אלה למרות שהוא נשאר סופר מכובד בהתחשב בגוף העבודה העצום שלו. מארוול חוגג למעשה את הכיבוש הרחב שלו עם יקום מארוול הקולוסאלי מאת כריס קלרמונט.

זה רחוק מלהיות אוסף שלם של היצירה הלא-מוטנטית שלו, אך הרבה יותר מדגם המשתרע על כהונתו של ארבעת העשור ביקום מארוול. הוא הצטרף לצוות בשנת 1969, בעודו עדיין סטודנט לתואר ראשון, כשהוא מתנשא על השוורים לפני שהציעו לו עבודות כתיבה בשנת 1973. הסדרה הראשונה שלו הייתה אגרוף ברזל, שזיווג אותו בתחילה עם ג’ון ביירן.

קלרמונט הוטל גם על מגוון סדרות, ירש אותם מאחרים ונמשך רק עד שעומס העבודה שלו נעו והמוטנטים העליזים עלו במכירות ופופולריות. אנו זוכים לצפות בסופר מתרגל ולשכלל את מלאכתו באמצעות סיפורים אלה יחד עם עבודה לצד כמה מהכישרון האמנותי הבהיר ביותר בתקופה.

המלחמה היא לעזאזל מספר 11

ראשית, הריצה שלו על מלחמה היא גיהינום, שהיה במקור תואר הדפסה מחדש, אך תחת רוי תומאס וטוני איזבלה עם קלרמונט, הם הציגו את ג’ון קובלסקי, אדם שנדבק במוות כדי להיכנס לגופם של העומדים למות במלחמת העולם השנייה, מה שהופך את זה לאמירה על מלחמה אך גם מחקר אופי כקובלסקי מיושב גופים מכל צידי הסכסוך העולמי. קלרמונט סולו מגיליונות מספר 11-15 כאשר הסדרה בוטלה. המחירים את הסיפורים היו ותיקי המלחמה דיק איירס, פרנק שפרינגר, דון פרלין, סאל טרפני ודייב האנט. עשב טרימפה הצטיין בשני הנושאים שלו וג’ורג ‘אוונס היה מראה מארוול נדיר לאחד.

קלרמונט התחבב על קובלסקי והביא אותו כמה שנים אחר כך כאשר השתלט על ריצה שנייה של דבר-אדם ועטף חוטים עם שני פרט. בשלב זה, קובלסקי היה היבט של מוות, ונלחם בשריף שהיה ברשותו ג’ון דלטרי. לפני סיום הסיפור, קובלסקי הביא למותם של דוקטור סטריינג ‘, דבר, ג’ניפר קייל וקלרמונט עצמו. כמובן שכולם השתפרו. (הסיפור האחרון כלל גם קמוסים של העובדים ג’ים יורה, לואיז ג’ונס ודני פינתה.)

דבר-דבר #10

קלרמונט השתלט על מהדורת 1979 של Man-Thing מאת מייקל פליישר וכתב גיליונות מס ‘4-8 ו- 10-11 לפני ביטול הסדרה. הוא עבד עם האמנים פרלין, בוב וויאצ’ק, ברוס פטרסון, אל מילגרום, פרנק ג’יאקויה וואל מאיריק.

חלקם עשויים לשכוח שקלרמונט גם הדריכה את אדון האמנויות המיסטיות לכישוף קצר וכן, זה עשה קרוסאובר עם דבר אדם. כשהגיע לאחר הריצה המפורסמת של רוג’ר שטרן, קלרמונט כתב גיליונות מס ’38 -45, עבד בעיקר עם ג’ין קולאן, ודן גרין למרות שסופקה עבודה נוספת על ידי ריקרדו וילמונטה וידיים מגוונות (וולטר סימונסון, אל מילגרום, וונדי פינות, פרנק ג’יאקויה, ג’ו רובינשטיין, , בוב וויאצ’ק וטום פאלמר). במהלך הרפתקאות אלה, הרופא הטוב נאבק בברון מורדו, עזראל, מלאך המוות, שיילמר, הצללים והשד בחושך.

דוקטור מוזר #42

אחד הכותרות האחרות שירש מאיזבלה היה גוליית השחור, סדרה קצרת מועד הכוללת את ביל פוסטר, מקורב המעבדה של האנק פים, חדור כעת בכוחות המשתנים גודל. קלרמונט כתב סוגיות מס ‘2-5 עם האמנים ג’ורג’ טוסקה ווינס קולטה (2-3), ריץ ‘באקלר ודון האק (4), קית’ פולארד (5).

אחד הדברים שקשים לצמיחתו של קלמונט בשנות השבעים היה לוח הזמנים לפרסום כאשר ספרים הגיעו והלכו במהירות יחסית. לא מוקדם יותר הוא קיבל משימה, כמו גוליית שחור, מכפי שהסדרה בוטלה. עוד מה שהופך את הדברים למאתגרים היו האמנים המסתובבים כפי שנראו בזיכויים לעיל. בזמן שהוא נהנה מריצות ארוכות עם דייב קוקרום, ג’ון ביירן ופול סמית ‘על אקס-מן בתקופה זו, כותרות המכירה הניסיוניות או הפחות פחות סבלו מהסיבוב האמנותי-גו-גו-גו-איום, האבדון המוערך,

חריג נדיר לכך לא ניתן היה למצוא באמריקה אלא במקום זאת באנגליה מולדתו. במהלך שנות השבעים החלה מארוול להדפיס מחדש את סיפוריהם בתשלומים שבועיים ועשתה צעד נועז בשנת 1976, והציגה סדרה חדשה, קפטן בריטניה. הכותרת הראשית הופיעה בתשלומים שמונה עמודים חדשים באדיבות קלרמונט, טרימפה ופרד קידה. כאן פגשנו את בריאן בראדוק, אחותו בטסי, האח ג’יימי ושחקנים אחרים שבסופו של דבר היו משולבים ביקום מארוול. עשרת הפרקים הראשונים כלולים כאן.

Fantastis ארבע לעומת ה- X-Men #1

קופץ לעשור הבא, אנו מקבלים את כל ארבעת החלקים של ארבעת המופלאים לעומת ה- X-Men, ומנצלים את כוח הרישום של המוטנטים. מאויר על ידי ג’ון בוגדנוב וטרי אוסטין, זה מרים חוטים מהסיפור הטבח המוטנטי שהסתיים לאחרונה כ- Theהצוות מבקש מרד ריצ’רדס לעזור לקיטי פריד הפצוע. בינתיים, יומן ישן משטף שהילד של ריד פרנקלין חושב שיוביל למוות של שתי הקבוצות והגמר מביא את כולם ללטבריה ואתה יודע מי.

שנות התשעים מיוצג על ידי התחרות של האלופות II, סיפור בן חמישה חלקים צייר על ידי אוסקר חימנז ואדוארדו אלפואנטה (1-3, 5) ומייקל ראיין (#4-5). האנטגוניסטים הם באמת הבדון שמדביקים את גיבורינו בנאנים שמאלצים אותם להילחם זה בזה. הגימיק היחיד המעניין באמת הוא שימוש מוקדם באינטרנט שכן תוצאות שונות נקבעו על ידי הצבעה של קוראים. גולת הכותרת אחת הייתה המאבק בין רוג ‘לוורבירד (קרול דנברס) שהיה סרט המשך לשנתי הנוקמים מספר 10.

Mekanix #4

חיבתו של קלרמונט לקיטי פרידה ניכרה בהתחשב בכך שההקדמה שלה והוא קיווה לכתוב איתה סדרה מתמשכת בקולג ‘. במקום זאת, מקאניקס נמשך רק שישה גיליונות עם אמנות של חואן בובילו ומרסלו סוסה. קיטי, שנקבע באוניברסיטת שיקגו, מחיה חברים חדשים אך מתמודד עם דעות קדומות ישנות כאשר טוהר, קבוצת שנאה נגד מוטנטים, מחאה בקמפוס. הסדרה הדגישה גם את קארמה מהמוטנטים החדשים.

למרות שקלרמונט לא יצרה Big Hero 6, הוא אכן כתב מיניסטריות שהתקבלו היטב בשנת 2008, מה שעזר ליידע את הסתגלות דיסני שובר הקופות. עם אמנות של דייוויד נקאיאמה וטרי פאלוט, הסיפור נוסע לקבוצה לניו יורק עם התוספת החדשה פרד, שם הם משחקים כדורגל ונלחמים בגלגול חדש של שוט.

גיבור גדול 6 #1

לבסוף, סיפור קצר מ- X-Men Unlimited #36 מצויר על ידי בן זוגו הזקן פול סמית ‘, ובו סטורם ויוקיו. זהו שתל המשכיות בין אקס-מן אקס-מן #173 ל- 174, ומסביר את התפתחות הפאנק רוק של סטורם.

זה גדול ובוודאי אקלקטי אבל האוסף הזה עושה עבודה נהדרת המציגה את קלרמונט בוגרת ככותבת ומציעה הצצות נהדרות של ההופעה שלו על יקום מארוול.

לִרְכּוֹשׁ

יקום מארוול מאת כריס קלרמונט
עטיפות קלאסיות ממסד הנתונים של Grand Comics

Leave a Reply

Your email address will not be published.